Vēsture - pasakas sēta Dzērbenē.

Ziemassvētku roku darba rotaļlietas.

Pasakas sēta Dzērbenē 2017-2018.

Sākums bija tieši Dzērbenē, pateicoties Galinai un "Dzērbenes sēta" īpašniekam Sergejam, kuri bija vienīgie, un pirmie, kuri atbalstīja mūsu idejas un projektu vārdos un darbos.

Kopīgiem spēkiem tika atvērta "Ziemassvētku vecīša pasakas sēta", un divus gadus tā bija lieliska iespēja bērniem un pieaugušajiem apmeklēt reālu pasaku vienā no interesantajiem Vidzemes stūriem.

Šeit radās iespēja pačukstēt ar Ziemassvētku vecīti un uzticēties viņam savas vēlmes uz Jauno gadu, izpētīt unikālo tematisko izstādi kur vareja redzēt pastkartes, nozīmītes, Jaungada ielūgumus, retos suvenīrus un citus atribūtus, kas saistīti ar Jaunā gada un Ziemassvētku svinības vēsturi Latvijā. Šeit mēs tikāmies kopā 2017. un 2018. gadā.

Muzeja kolekcija pieauga kopā ar programmu un telpās, kuras pirms diviem gadiem likās milzīgas, vairs nebija iespējams izvietot lielāko daļu eksponātu. Pēc ilgstošiem meklējumiem, izpētot visus priekšlikumus, kas bija saņemti, atbildot uz mūsu vēstulēm, mēs atradām to, ko meklējām - atpūtas centru Pļavnas Drustos. Interesanti, ka agrāk šī vieta vēsturiski bija vienā novadā ar Dzerbeni un tika dēvēta par Dzērbenes—Drustu draudzes novadu. Faktiski muzejs pārcēlās no Vecpiebalgas novada uz blakus esošo - Raunas novadu.

Pasaku sētas atklāšana. 3. decembris 2016 gads.

Ziemassvētku un Jaunā gada ceļš. XX gadsimts. Muzejs.